Haber

Yılmaz Özdil: SÖZCÜ gazetesini bırakmam için bana 5 milyon dolar teklif ettiler!

Türkiye’nin en çok okunan zaviye muharriri Yılmaz Özdil, Tuba Emlek’in sunduğu Mercek programına katıldı. SÖZCÜ gazetesini bırakması için kendisine para teklifinde bulunulduğunu açıklayan Özdil, şu tabirleri kullandı;

*SÖZCÜ gazetesini bırakmam için bana 5 milyon dolar teklif ettiler. Bu teklif sırasında şahitlerimiz de var. Al Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon arkadaşım da şahidimdir. SÖZCÜ’yü bırakıp bu öbeğe geçmek için bana para teklif edildi lakin ben bunu kabul etmedim.

*SÖZCÜ’nün sahibi Burak Akbay da bunu biliyor. Bu teklifi kabul etmedikten çok kısa bir vade sonra da bizim aleyhimizde kripto FETÖ’cüler, 2. cumhuriyetçiler ve yandaş trollerin bulunduğu bir küme tarafından Mustafa Kemal kitabım hakkında bir kampanya başlatıldı.

*Sosyal medya tarihinin gördüğü en büyük linç kampanyasıydı bu. Yaklaşık bir yıl bu kampanyayı yürüttüler fakat bir netice elde edemediler.

*Bizi imha edemediler. Ben kendi adıma söylüyorum; SÖZCÜ davası bitene kadar ben Burak Akbay’ı yarı yolda bırakmayacağım ve benim kalemim satılık değil.

“BİZİM KALEMİMİZ SATILIK DEĞİL”

*Bu kitap üzerinde başarılı olamayınca artık de bunu başlattılar, ‘kaçak, yıkacağız’ dediler. Yıkabilirler zira biz yazlıkta oturalım diye gazetecilik yapmıyoruz.

*Bizim kalemimiz satılık değil. Biz gazeteciliği babamızdan aldığımız ahlak gereği, namusumuzla yapıyoruz. Bizim ne siyasette gözümüz var ne de aktivist harekette.

*Biz gazeteciliği bir misyon gereği yapıyoruz. Ben isteseydim bugün yalnızca İzmir’de değil birçok kentte bağımsız milletvekili de belediye lideri da seçilirim lakin bizim bu türlü bir merakımız yok.

Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Benzer Yazımız  1 Haziran’dan sonra neler değişecek? İşte sıradanlaşma takvimine alınan yeni kararlar
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı