Haber

Sözcü’nün haberinin akabinde soruşturma başlatıldı

SÖZCÜ hayvanseverlerin sesi oldu, sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı. Denizli’de dün içtimaî medyada mekan alan görüntüde, Denizli Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağı işçisinin bir pikapla toplanan köpek cesetlerini katı atık tesisi hafriyat ortamına gelişi hoş atışının imgeleri bölge almıştı. SÖZCÜ’nün mevzuyu gündeme getirmesinden sonra büyükşehir belediyesi harekete geçti.

ŞAHSI ŞİRKET ÇALIŞANLARINA SORUŞTURMA

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada imajların yayınlanmasından sonra soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada; “Söz konusu imajlarla ilgili kurumumuz tarafından derhal soruşturma başlatılmış olup, bu bahiste hizmet aldığımız kişisel şirket çalışanları ve tüm sorumlular hakkında gerekli süreçler ivedilikle gerçekleştirilecek ve en ağır formda cezai süreçler uygulanacaktır” tabirlerine taraf verildi.

YÖNTEMSIZ DEFİN SÜRECI

Ölen hayvanların Hayvanları Himaye Kanunu ve yönetmelikler çerçevesinde defnedildiği hatırlatılarak; “Sosyal medyaya yansıyan yöntemsiz defin imajları ile ilgili rastgele bir pratiğimiz bulunmamaktadır” denildi.

Yazılı açıklamada başkaca, 2 bin 500’den ziyade sokak hayvanının sahiplendirdiği, binlerce sokak hayvanının ise barınma merkezinde tutulduğu hatırlatıldı.

KABAHAT DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

Vesair yandan Denizli Hayvanları Himaye Derneği Lider Yardımcısı Simge Aydoğan ve Denizli Hayvan Dostları Derneği  Başkan Yardımcısı Bülent Gökçe, vukuat manzaraların sorumluları hakkında günah duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Hayvanseverler CİMER’e de şikayette bulunacaklarını söyledi. Aydoğan ve Gökçe, “Sorumluların bir an evvel bulunmasını istiyoruz “ dedi.

OSMAN ZOLAN HESAP VER!

CHP Tabiat Haklarından Sorumlu Genel Yönetici Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın gayesinde ise Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan vardı.

Karaca, ‘Osman Zolan hesap ver’ diye seslendi, hususun takipçisi olacağını söyledi. Karaca yaptığı açıklamada; “Üyesi olduğum TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komitesi raporundaki tekliflerimiz acilen hayata geçsin diye uğraş ederken bu manzaralar, yaşanan bu vahşetin telafisi yok” diye konuştu.

Benzer Yazımız  İzmir’de köylülere 10 bin küçükbaş, 5 bin büyükbaş hayvan verildi

Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı