Haber

Son dakika… Sokağa çıkma yasağı sona erdi! Yeni periyot başladı

Corona virüsüyle uğraş kapsamında 29 Mayıs Cuma günü saat 24.00 itibariyle 15 bölgede başlayan sokağa çıkma yasağı, bu gece saat 24:00’te sona erdi.

YENİ DEVIR BAŞLADI

1 Haziran 2020 itibariyle başlayan olağanlaşma ile birlikte birçok yasak kalktı. Bu kapsamda kentler arası seyahat sınırlaması sona erdi.

1 Haziran itibariyle restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca tipi işletmeler, belirlenen kurallar çerçevesinde saat 22:00’ye kadar hizmet verebilecek.

Bar, pavyon, meyhane, gece kulübü üzere cümbüş mekanları ile nargile kafelerin yasağı ise sürecek.

İdari olurda bulunan yahut esnek çalışma sistemine dahil olan kamu çalışanı, 1 Haziran itibariyle sıradan mesailerine başlıyor.

Kreşler ve gündüz bakım meskenleri de 1 Haziran itibariyle hizmet vermeye başlıyor.

20 yaş altını kapsayan sokağa çıkma yasağı 18 yaşa çekildi. 0-18 yaş öbeğinin tamamı yalnızca çarşamba ve cuma günleri, 14:00-20:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağı devam edecek. Bu yaş grubundakiler pazar günleri 14:00-20:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

MÜZE, PLAJ, KÜTÜPHANELER AÇILIYOR

Plajlar, ulusal parklar, müze ve ören yanları, kütüphaneler, millet kıraathaneleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları 1 Haziran itibariyle açılıyor.

HİPODROMDA YARIŞLAR DEVAM EDECEK

Hipodromların 10 Haziran’da açılmasıyla Türkiye Jokey Kulübü at yarışı oynatmaya devam edecek.

SÜRÜCÜ KURSLARI AÇILIYOR

Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri, sürücü kursları hizmet vermeye başlayabilecek. Hayvan satış tarafları de açılabilecek.

SPOR TESİSLERİ VE AÇIK HAVADA OTURMA MEYDANI BULUNAN MEKANLAR AÇILIYOR

Spor tesisleriyle içlerindeki tesisler 00:00’a kadar hizmet verebilecek. Açık havada oturma meydanları bulunan mekanlarda, saat 00:00’da sona erdirilmesi kuralıyla konser düzenlenebilecek.

Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Benzer Yazımız  20 yaş altı sokağa çıkma müsaadesi ne hengam? 20 yaş altı hangi gün sokağa çıkabilecek?
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı