Haber

Sokak hayvanları için bırakılan yemler çalındı

Gaziantep’in Araban kazasında sokak hayvanları için 20 noktaya bırakılan yemler faili meçhul kimseler tarafından çalındı. Kaza Kaymakamı Abdülhamit Memnun, toplumsal medya hesabı üzerinden yem ve mamaların çalınmasına reaksiyon gösterdi.

Korona virüs ile savaşta sokak hayvanlarının etkilenmemesi maksadıyla Araban kazasındaki 20 farklı noktada yem ve su takviye meydanları oluşturuldu. Araban Kaymakamlığı tarafından 22 Nisan 2020 tarihinde oluşturulan yem ve su takviye meydanları kaymakamlık, birtakım sivil topluluk örgütleri ve vatandaşlar tarafından daima denetim edilerek, sokak hayvanları için yem ve su bırakıldı.

Kaymakam Berhudar, sokağa çıkma yasağının 2. gününde öğlen saatlerinde sokak hayvanları için yem ve su takviyesi yapmak maksadıyla gittiği sahalarda yem ve mamaların bulunmadığını belirledi. Yaptığı incelemede, son devirlerde 20 farklı noktaya bırakılan yemlerin faili meçhul insanlar tarafından alındığını tespit etti.

Yaşananlara reaksiyon gösteren Kaymakam Memnun, toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Hayvan mama ve su takviye meydanlarını tertipli olarak gezerek hem yemlerini hem de sularını tazeliyoruz. Vatandaşlarımızın mama noktalarını himayelerini, su bırakmalarını, mama bitince bize haber

Kaynak: İHA

[Toplam:    Ortalama: /5]
Benzer Yazımız  Yörük Ana’nın yaşadığı mağduriyet politikleri harekete geçirdi
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı