Haber

Sahil Güvenlik öldürülen köpek balığıyla ilgili harekete geçti

Dün sabah saatlerinde Gümbet Koyu’ndan teknesi ile Akvaryum Koyu’na gitmek için yola çıkan M.Ö. isimli vatandaş, camgöz olduğu kestirim edilen yaklaşık bir metre uzunluğundaki balığı fark etti. Muhitteki vatandaşlar da balığı gördü.

MIZRAKLA ÖLDÜRÜLDÜ

Bir mühlet sonra vatandaşlardan 2’si bir sandala bindi. Şahıslardan biri eline aldığı mızrak gibisi bir cismi, sığ sudan çıkamayan balığa saplamaya çalıştı.

10 dakika boyunca sandalla hayvanın peşinde dolanan 2 kişi, birkaç denemenin akabinde mızrağı balığa sapladı. O anlar saniye saniye kaydedildi. Kimi vatandaşlar, balığın azap edilerek öldürülmesine reaksiyon gösterdi.

SÖZLERI ALINACAK

İncelemesini sürdüren Sahil Güvenlik ögelerinin kimliğini tespit ettikleri 2 şahsın tabirini alacağı bildirildi. Ekipler, ayrıyeten görgü tanıklarının da malumatına başvuracak.

KILIÇ DEĞİL, KÖPEK BALIĞI

Öte yandan imajları çeken vatandaşlar, balığın camgöz değil kılıç balığı olduğu savları ile ilgili net konuşarak yakından gördükleri balığın kılıç balığı değil, camgöz cinsi bir köpekbalığı olduğunu lisana getirdi. Vakayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Benzer Yazımız  Son dakika… İçişleri’nden 4 günlük sokağa çıkma yasağıyla ilgili genelge!
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı