Haber

Mahallenin ‘Efe’si fare zehriyle öldürüldü

Manisa’nın Akhisar kazasına bağlı Hürriyet Mahallesi’nde, mahallenin maskotu olan Efe isimli sokak köpeği kimliği bilinmeyen kişi yahut kimseler tarafından zehirlenerek öldürüldü.

Mahalle sakinleri tarafından yemek muhtaçlığı karşılanan sokak köpeği, 8 Haziran Pazar gecesi meyyit olarak bulundu. Sokak köpeğini inceleyen Veteriner Tabip Ufuk Çiftçi, Efe’nin fare zehri ile zehirlendiği ihtimalinin yüksek olduğunu söz etti.

KİMSEYE BİR ZARARI YOKTU

Mahalle sakinlerinden hayvansever Ö.D., Efe isimli sokak köpeğinin kimseye bir zararının olmadığını, mahallenin maskotu haline geldiğini söz etti.

Hayvarsever Ö.D. yaptığı açıklamada şunları söyledi:

* Sokak köpekleri benim her şeyim. Mahallemizin maskotu haline gelen Efe’de onlardan bir tanesiydi. Mahalledeki hayvanseverlerin baktığı Efe’yi vizdansız kişi yahut bireyler zehirledi.

* Konutumun balkonunun çıktığımda köpeğin tarafta cansız olarak yattığını ve yanına gittiğimde ağzından köpükler saçtığını gördüm. Daha sonra Veteriner tabip Ufuk Çiftçi’ye arayarak durumu bildirdim.

* Veteriner doktor yaptığı incelemede köpeğin zehirlendiğini ve zehirin fare zehiri olabilme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Bu türlü bir caniliği kim yapar anlamıyorum. Bunu vicdansızlığı yapan kişi yahut şahıslar bir an evvel bulunmalı.

Veteriner doktor Ufuk Çiftçi, Efe’nin fare zehri ile zehirlenme ihtimalinin çok yüksek olduğunu söz ederek, “Her canlının tabiatta yaşama hakkı vardır. Bu hakkı kimse elinden alamaz. Efe’nin bu hakkını elinden alan kişi yahut bireylerin bir an evvel bulunmasını istiyoruz” dedi.

Sokak köpeği Efe’nin kim ve kimler tarafından zehirlendiğini bulunması için mahalledeki hayvanseverlerin kaza emniyet müdüriyetine şikayette bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Benzer Yazımız  Mersin'de iki bacağı kırık halde bulunan köpeğe tedavi
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı