Haber

İmamoğlu’dan, Adalar’daki atlarla ilgili açıklama!

Adalar’da faytonların yasaklanmasının akabinde adalarda bulunan atlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınmıştı. Satın alınan atlar sağlık denetimlerinin tamamlanmasının akabinde sahiplendirilmeye başlandı.

“TAAHHÜTLE ATLARI SAHİPLENDİRİYORUZ”

Türkiye’nin 81 bölgesinden gelen bütün taleplerin birebir incelenerek sahiplendirme sürecinin yapıldığını belirten İBB Muhtarlıklar ve Besin Daire Lideri Ahmet Atalık, şunları söyledi;

*Bu hayvanlara hayvan refahı çerçevesinde muamele edileceği, münâsib ortamlarda barındırılacağı, beslemesinin sağlanacağı, hayvanlara eziyet etmeyeceğine ve satmayacağına dair münâsib taahhütle biz bu atları sahiplendiriyoruz.

*Tarım bölge müdüriyetleri tarafından verilen hayvanlar belli başlı periyotlarla hem sağlık taramalarının yapılıp yapılmadığı hem de taahhütte makul biçimde davranılıp davranılmadığı konusunda incelemelerde bulunacaklar.

“SAĞLIK TESTLERİ YAPILDI VE SONUÇLARI ALINDI”

Atların birinci etapta İstanbul Üniversitesi At Antrenörlüğü Kısmı’na gönderildiğini tabir eden Veteriner Tabibi Sertaç Duymaz ise, “Atların daha evvelden, adadan çıkmadan evvel ruamla alakalı mallein testleri de yapılmış oldu. Tam bu testler tamamlandı, sonuçları tekrar alındı ve adadan çıkışı gerçekleştiriliyor şu anda” dedi.

“YENİ TARAFLARINDA DE GÖZETİMİMİZ DEVAM EDECEK”

Adalar’daki atların sahiplendirildiğini Twitter hesabından duyuran İmamoğlu, “Adalar’da fayton kalktı, atları satın aldık, bakımlarını yaptık, sağlıklarını da denetim altına aldık. Artık atlarımıza âlâ bakılacağından emin olduğumuz kurumlara sahiplendiriyoruz. Birinci yuvaları İstanbul Üniversitesi oldu. Yeni yanlarında de gözetimimiz devam edecek” sözlerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Benzer Yazımız  Kamu kurumlarında olağanlaşma önlemleri açıklandı
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı