Haber

Hayvanseverleri ayağa kaldıran manzara

Denizli’deki hayvanseverler içtimaî medyada dolaşan manzaralar nedeniyle yansılı. Bir kamyonetten çöplük ortama köpek cesetlerinin atıldığı görüntü kısa mühlet içinde yayıldı ve içtimaî medyanın bir numaralı gündemi oldu.

Hayvanseverler aracın ve çalışanın Denizli Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına ilişkin olduğunu öne sürdü, imajların yeni çekildiğini savundu.

Denizli Hayvan Dostları Derneği Yönetici Yardımcısı Bülent Gökçe köpek cesetlerinin Büyükşehir Belediyesine ilişkin katı atık tesisine bırakıldığını söylerken Denizli Hayvanları Himaye Derneği Lider Yardımcısı Simge Aydoğan ise imajların eski olmadığını ve pandemi sürecinde birtakım noktalardaki köpek sayısının azaldığını öne sürdü.

Köpek cesetlerinin kamyonetin gerisinden uçuruma atıldığı anlar reaksiyon çekti.

“SORUMLULAR HESAP VERSİN”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geçmişte de hayvanların vefatına neden olduğunu ileri süren Denizli Hayvan Dostları Derneği Lider Yardımcısı Bülent Gökçe; “Daha evvel de olmuştu. Katı atık tesisine araç girişi olmadığı için oraya atıyorlar. Daha sonra hayvanların üzerine çöpleri ve molozları döküyorlar. Manzaralardaki araç hayvan barınağına ilişkin oradaki şahıslar de barınak işçisi. Sorumluları bulunup derhal cezalandırılmalı” diye konuştu.

“KISIRLAŞTIRMA YAPMIYORLAR, NEDEN KÖPEK TOPLUYORLAR?”

Büyükşehir Belediyesinin son 5 aydır kısırlaştırma yapmadığını öne süren Gökçe, “Kısırlaştırma yapmıyorlar. O vakit neden köpek toplarsınız? Neden bu köpekler ölür? Bunun cevaplanmasını istiyoruz. Yasa açıkça, sokaktan toplanan köpeklerin kısırlaştırılarak birebir yana bırakılması gerektiğini söylüyor. Bunu yıllardır ihlal ediyorlar” tabirlerini kullandı.

“GÖRÜNTÜLERDEKİ ŞAHISLARI TANIYORUZ!”

“KÖPEKLER ÜÇER BEŞER AZALIYOR”

Aydoğan alanda besleme yaparken köpeklerin sayısının azaldığını fark ettiklerini belirterek “Düzenli besleme yapan arkadaşlarımız var. Mahsusen eski barınak, çöplük, asfalt şantiyesi üzere kentin kenar nahiyelerine giden gruplarımız var. Onlar daima köpeklerin üçer beşer azaldığını belirledi. İnanılmaz şikayetler geldi. Besleme yapan arkadaşlar 700’e yakın köpeğin azaldığını söylüyorlar. Hayvan barınağında klinik çalışmıyor. Yaralılara bakılmıyor, kısırlaştırma yapılmıyor ve sokaktan köpek toplanmıyor” tabirlerini kullandı.

Benzer Yazımız  20 yaş altı sokağa çıkma müsaadesi ne hengam? 20 yaş altı hangi gün sokağa çıkabilecek?

Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı