Guinea PigKemirgenler
Trend

Guinea Pig (Kobay) Ne Yer? Bakımı Nasıl Yapılır?

Guineapigler bakım ve beslenme bakımından tavşanlarla çok benzerler. Tavşanların aksine tam bir ev hayvanıdır. Oldukça sessiz ve uysallardır. Kesinlikle yalnız yaşayamazlar bir eşlere ihtiyaçları olur. Tavşandan daha temiz ve daha küçüklerdir ancak tavşanlardan daha ürkek canlılardır. Yaptığınız tek bir hareket onların psikolojisini fazlasıyla kötü etkileyebilir.

Daha önce beslemediğim için fazla detaya girmek istemiyorum ama birkaç görselle destekleyeceğim. İlk görsel ne yemeli, ne yememeli onu anlatıyor. İkincisinde dikkat edilmesi gereken temel 4 kuraldan bahsediyor. İsterseniz çevirebilirim. Sempatik hareketlerine gelecek olursak guineapiglerle özdeşleşmiş olan ‘popcorn’ hareketleri var.

Guineapiglerin bu davranışını bazıları öyle çok seviyor ki özellikle guineapig hareketi yapabilen guineapig sahiplenmek istiyorlar. Tabii bu bir yetenek değil mutlu olan her guineapigin yaptığı bir hareket. Linkini bırakıyorum buraya:

 

 

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Benzer Yazımız  Evcil Kirpi Nasıl Bakılır ?
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı