Haber

FETÖ’nün yapmak istediği likidasyon son üç YAŞ’ta yapıldı

Balyoz kumpası mağduru emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü ve sonrasında yaşananları “Bellek” isimli son kitabında anlattı.

Önsel, kitapta son üç yıldır münhasıran Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi gündeme gelen “darbe” savları ile “vatansever erlerin likidasyon edildiğini” öne sürdü. Önsel, son periyotta yaşanan darbe tartışmalarını ise SÖZCÜ’ye kıymetlendirdi.

‘TUHAF İŞLER OLUYOR’

Mustafa Önsel, Deniz Kuvvetleri Kurmay Lideri Tümamiral Cihat Yaycı’nın ani kararla hizmetten alınmasının tesadüf olmadığını belirtti. Bu sürecin 2017 yılında başladığını lisana getiren Önsel, şunları söyledi:

‘GAZİLERİN HIMAYELERI KALDIRILDI’
Mustafa Önsel, “15 Temmuz gazisi albaylar Itimat Şağban ile Aziz Yılmaz emekliye sevk edildi. Velev haklarında verilen muhafaza kararları bile kaldırıldı” dedi.

*2017’den bu yana YAŞ içtimalarında tuhaf işler oluyor. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe teşebbüsünde yayınladığı sıkıyönetim listesinde maksat aldığı yalnızca Kara Kuvvetleri’nden 58 general vardı.

*Son üç yıldaki YAŞ’larda bu generallerden 40’tan ziyadesi emekli edildi. Yani FETÖ’nün bir gecede yapmaya çalıştığı likidasyon, son üç YAŞ’ta gerçekleştirildi.

*Son üç yıldır her seferinde ‘Asker darbe yapacak’ söylentisi ile başlayan bir süreç ve akabinde başlayan likidasyon var. 2017’de yalnızca Kara Kuvvetleri’nde, FETÖ’nün gayesindeki 35 general emekli edildi.

‘BU TAYİNİ NASIL BİLDİLER’

2017’de Korgeneral Zekai Aksakallı’nın maksat alındığına dikkat çeken emekli albay Önsel, şöyle devam etti:

*Aksakallı, 15 Temmuz’da ayakta kalan birkaç generalden biriydi. FETÖ’cülere karşı duran ve darbe teşebbüsünün seyrini değiştiren isimdi. Sonra Fırat Kalkanı Harekatı’nı yönetti ve nahiyede terör ögelerini temizledi. Sonra pasifize edilip Gelibolu’ya atandı.

*Bu atamadan evvel Genelkurmay Çatı Davası’nda sanık bir kurmay albay dedi ki, ‘Göreceksiniz, Zekai Aksakallı o da gönderilecek, tayin edilecek.’ Bu sanığın, bu tayini evvelden nasıl bildiği çok düşündürücüdür.

Benzer Yazımız  Gezici Araştırma Merkezi Yöneticisi Murat Gezici SÖZCÜ’ye açıkladı: Türkiye’nin kaderi Z kuşağının elinde

*Aynı yıl jandarmada birçok Vilayet Jandarma kumandanı, tecrübeli ve FETÖ’ye karşı duruşu net olan terfi sırasındaki 80’den çokça albayın emekli edildiğini” belirten Önsel, “Bunların hepsi 15 Temmuz öncesi FETÖ’cülerin sistem dışına atmak istedikleriydi. TSK’da emekli edilen albaylara girmiyorum.

Mustafa Önsel

‘2020 YAS’TA DA TASFiYELER OLACAĞI SÖYLENiYOR’

Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel tespitlerini şöyle sürdürdü:

*15 Temmuz’da FETÖ’cülere karşı çatışan ve gazi olan Kurmay Albaylar Itimat Şağban ile Aziz Yılmaz emekliye sevk edildi. Velev haklarında verilen muhafaza kararları bile kaldırıldı.

*2019 yılındaki YAŞ sürecinde de darbe teşebbüsü öncesinden itibaren FETÖ ile savaşını açıktan sürdüren ve 2. Ordu Kumandanı olarak Afrin operasyonunu yöneten Orgeneral Metin Temel’e armağan verilmesi ve akabinde yaşanan tartışmalar gündeme geldi.

*‘Afrin’e bayrak çeken’ isim olarak bilinen Tuğgeneral Mustafa Barut’a armağan verilmesi gerektiğini düşünen Orgeneral Temel, kendisine verilen mükafatı de almadı.

*Ardından da hizmetten alınarak Genelkurmay Denetleme ve Kıymetlendirme Başkanlığı’na atanarak pasifize edildi.”

Mustafa Önsel’in “Bellek” kitabı Al Kedi Yayınevi’nden çıktı.

Önsel şöyle devam etti:

*2020 YAŞ öncesinde de ‘FETÖMETRE’nin yaratıcısı Şark Akdeniz konseptinin ve  siyasetlerinin belirleyici ismi Deniz Kuvvetleri Kurmay Lideri Tümamiral Cihat Yaycı, ani bir kararla hizmetten alındı. Yaycı da istifa etti.

*2017’de Aksakallı’nın tayin olacağını söyleyen FETÖ’cüler bu seferde aylar evvel toplumsal medyadan Cihat Yaycı’nın vazifeden alınacağını yazdılar. Bu yılki YAŞ’ta da FETÖ listelerinde amaç olanların likidasyon edileceği konuşuluyor.

Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı