Egzotik Hayvanlar
Trend

Adi Kobra (Hint Kobrası ya da Gözlüklü Yılan) Hakkında Bilgiler

Güneydoğu Asya’nın en ünlü ve en yaygın yılanı olan Hint kobrasının boyunun genişleme yeteneği, öbür türlerden çok fazladır. Pakistan, Hindistan ve .Seylan’da yaşayan türlerde, başta gözlüğe benzeyen bir işaret vardır; buna karşılık, başka yerlerde yaşayan türlerde çeşitli siyah çizgiler görülür.

Adi Kobranın diğer isimleri ile Hint Kobrası ya da Gözlüklü Yılan’ın yayılma alanının doğu sınırı, Malezya takımadası ve Filipinler’e dayanır. Ünlü Hint’li yılan oynatıcılarının yılan oynatırken en çok kullandıkları türdür. Yılan oynatıcıları bu çok tehlikeli hayvanla son derece ilgi çekici bir gösteri yaparlar; bir çeşit flütle çalınan ezgi, aslında yılanda herhangi bir etki yaratmaz; yılan, yalnızca çalgıcının ya da çalgının yavaş ve düzenli hareketlerinden etkilenir; genellikle, saklandığı sorgun ağacından yapılma sepetten çıkar; gövdesinin ön kesimini hem savunma, hem de saldırı sırasında olduğu gibi dik tutarak, esnek boynunu olabildiğince şişirerek, çalgının hareketlerini izler ve kıvrıla kıvrıla bir çeşit dans gerçekleştirir.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Benzer Yazımız  Yılanlar Hakkında Bilgi - Ne Yerler? - Nerede Yaşarlar?
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı