KediKedi Mamaları
Trend

2020 En İyi Kedi Maması Markaları

Tüm zamanların en çok tercih edilen kedi mamalarını sizler için listeledik. Kedi maması tercihi yaparken aşağıda bulunan bilgileri dikkate alarak “Yavru,Yetişkin ve Yaşlı” kedilere özel en iyi kedi maması markalarına ulaşabileceksiniz. Tahılsız veya kısırlaştırılmış en iyi kedi mamaları,Diyet kedi mamaları ve hamile kediler için kullanılan kedi maması markaları..

Evcil hayvan ürünleri satan birçok sitede yüzlerce farklı çeşit kedi maması listelenmektedir. Kedi mamaları dostlarımızın sağlıklı ve doğru beslenmesini sağlarken bazı kedi mamaları ise sağlığını tehlikeye sokmaktadır! En İyi Kedi Maması ve Markaları ‘nı sıraladığımız yazımızda 2019 da en çok tercih edilen ve uzmanlar tarafından önerilen kedi mamalarını sevgili okurlarımız için listeledik. Royal Canin, N&D, Hill’s ve daha fazlası en iyi kedi mamaları sıralamasında!

Ne zaman görsek bizlere neşe katan minik dostlarımız sevimli hareketleri ve insana yakın tavırlarıyla evlerimizin biricik üyeleri olmayı başarmışlardır. Evcil hayvan beslemek isteyen hayvan severlerin ilk tercihi ülkemizde %67 oranıyla kedilerdir.

Artık hemen hemen her evde rastlayabileceğimiz kedilerin, bakımı ve genel ihtiyaçları gibi sorumluluklarımız vardır. Bu sorumluluklar arasında en başta kedi beslenmesi gelmektedir.

Peki kedilerin beslenmesi neden çok önemlidir? Kedileri doğru kedi maması ve yardımcı besinlerle beslemek, dostlarımızın daha sağlıklı ve huzurlu olmalarını sağlamaktadır.

Dostlarımız için kedi maması seçerken her zaman aşağıda sıraladığımız kriterlere göre satın alma işlemini gerçekleştirmeliyiz.

Kedi Maması Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

En iyi kedi maması ve markaları ‘nı sıralamadan önce sizlere kedi maması seçimi hakkında ön bilgi vermek istedik. Kedilerin özelliklerine ve güncel vücut sağlıklarına bakılarak dikkat edilmesi gereken 3 temel faktör bulunmaktadır.

  1. Kedinin Yaşı: Kedi maması tercihi yapılırken en başta dikkat edilmesi gereken nokta kedinin yaşıdır. Kedi maması üreten markalar genellikle dostlarımızın yaşına göre mamaları 3 türe ayırmaktadır; Yavru Kedi Maması (Kitten), Yetişkin Kedi Maması ve son olarak Yaşlı Kedi Maması (Senior).
  2. Kedinin Kilosu: Mama seçiminde bir diğer önemli nokta iste kedinin kilosu ve gün içindeki hareketliliğidir. Hareketsiz ve fazla kilolu bir kediye sahipsek, özel (Light – Sterilize) mamalar tercih etmeliyiz.
  3. Kedinin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu: Kedimizin cinsiyeti ve kısırlık durumuna göre mama seçmek dostumuzun sağlıklı beslenmesinin temel faktörüdür. Özellikle Kısırlaştırılmış Dişi Kediler ve Erkek Kediler için özel üretilmiş mamaları kullanmalıyız.
Benzer Yazımız  Bombay Kedisi Irkı ve Özellikleri

Tavsiye Edilen En İyi Kedi Maması Markaları – 2020 Yılı Güncel Sıralama

Uzmanlar tarafından önerilen, kedilerin bünyeleri ve sindirim sistemleri için üretilmiş en iyi kedi mamasını ve markasıyla birlikte listemizde yer almaktadır. Sizlerde dostunuz için kedi maması alırken aşağıdaki listeyi inceleyebilir, en iyi kedi mamasını seçebilirsiniz. Aşağıda bulunan başlıklarda kedinizin yaşına,boyutuna ve cinsine göre kedi maması tercihi etmeniz için başlıklara bölerek size seçim yapmanız konusunda kolaylık sağladık.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı