Haber

1 Haziran’dan sonra neler değişecek? İşte sıradanlaşma takvimine alınan yeni kararlar

Türkiye’nin, yerküreyi cehenneme çeviren corona virüsü salgınıyla uğraşı sürüyor. 11 Mart’tan bu yana 4 bin 461 kişi hayatını kaybetti, yekun vaka sayısı ise 160 bin 979 oldu.

Dünkü Kabine içtiması sonra ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olağanlaşma takvimi kapsamında alınan yeni kararları açıkladı.

* Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamıyla sona erecek.

* 1 Haziran itibarıyla restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca tipi işletmeler belirlenen kurallar dahlinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

* Bar, pavyon, meyhane, gece kulübü üzere parti mekanları ile nargile kafelerin yasağı ise sürecek.

* İdari olurda bulunan yahut esnek çalışma sistemine dahil olan kamu çalışanı, 1 Haziran itibarıyla sıradan mesailerine başlayacak.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI SÜRÜYOR
Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’ta bu gece saat 00.00’dan pazar saat 00.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

* Kreşler ve gündüz bakım haneleri 1 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak.

* 20 yaş altını kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması 18 yaşa çekildi. 0-18 yaş kümesinin tamamı yalnızca çarşamba ve cuma günleri, 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

* 65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek. Bu yaş grubundakiler pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

* Plajlar, ulusal parklar, müze ve ören mahalleri, kütüphaneler, millet kıraathaneleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları 1 Haziran itibarıyla açılacak.

* Hipodromların 10 Haziran’da açılmasıyla Türkiye Jokey Kulübü at yarış oynatmaya devam edecek.

* Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri, sürücü kursları 1 Haziran’dan itibaren hizmet verebilecek. Yeniden tıpkı tarihte hayvan satış bölgeleri de açılacak

* Spor tesisleriyle içlerindeki tesisler 00.00’a kadar hizmet verebilecek.

* Açık havada oturma sahaları bulunan mekanlarda, saat 00.00’da sona erdirilmesi koşuluyla konser düzenlenebilecek.

Benzer Yazımız  20 yaş altı sokağa çıkma müsaadesi ne hengam? 20 yaş altı hangi gün sokağa çıkabilecek?Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı