Haber

1 Haziran’dan hangi dükkanlar açılacak? 1 Haziran olağanlaşma adımları…

Türkiye, corona virüsü olağanlaşma adımlarını tartışıyor. 1 Haziran’da yürürlüğe girecek olağanlaşma adımlarıyla, birçok işletme tekrardan açılacak. Kentler arası yasak da son bulacak. Evet, 1 Haziran’da hangi işletmeler açılacak? Tüm malumatlar haberimizde…

KENTLER ARASI SEYAHAT YASAĞI KALKIYOR

Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamıyla sona erecek.

KAFE, RESTORAN, YÜZME HAVUZLARI AÇILIYOR

1 Haziran itibarıyla restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca tipi işletmeler belirlenen kurallar dahlinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

KIMI İŞLETMELER ÖRTÜK KALACAK

Bar, pavyon, meyhane, gece kulübü üzere cümbüş mekanları ile nargile kafelerin yasağı ise sürecek.

İDARİ MÜSAADE SONA ERİYOR

İdari olurda bulunan yahut esnek çalışma sistemine dahil olan kamu çalışanı, 1 Haziran itibarıyla olağan mesailerine başlayacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SÜRÜYOR

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’ta bu gece saat 00.00’dan pazar saat 00.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Foto: DepoPhotos

KREŞ VE ANAOKULU AÇILIYOR

Kreşler ve gündüz bakım haneleri 1 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak.

0-18 YAŞ İÇİN KISITLAMA DEVAM

20 yaş altını kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması 18 yaşa çekildi. 0-18 yaş öbeğinin tamamı yalnızca çarşamba ve cuma günleri, 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ BELLI BAŞLI SAATLERDE SOKAKTA

65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek. Bu yaş grubundakiler pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

MÜZE, PLAJ, KÜTÜPHANELER AÇILACAK

Plajlar, ulusal parklar, müze ve ören noktaları, kütüphaneler, millet kıraathaneleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları 1 Haziran itibarıyla açılacak.

Foto: DepoPhotos

HİPODROMDA YARIŞLAR DEVAM EDECEK

Hipodromların 10 Haziran’da açılmasıyla Türkiye Jokey Kulübü at yarış oynatmaya devam edecek.

Benzer Yazımız  1 Haziran’dan sonra neler değişecek? İşte sıradanlaşma takvimine alınan yeni kararlar

SÜRÜCÜ KURSLARI AÇILIYOR

Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri, sürücü kursları 1 Haziran’dan itibaren hizmet verebilecek. Tekrar tıpkı tarihte hayvan satış mekanları de açılacak.

SPOR TESİSLERİ VE AÇIK HAVADA OTURMA YERI BULUNAN MEKANLAR AÇILIYOR

Spor tesisleriyle içlerindeki tesisler 00.00’a kadar hizmet verebilecek. Açık havada oturma yerleri bulunan mekanlarda, saat 00.00’da sona erdirilmesi kaidesiyle konser düzenlenebilecek.

Kaynak: Sözcü

[Toplam:    Ortalama: /5]
Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

Dünyada birlikte yaşadığımız dostlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğinde karşılamak, seslerini duymak, yanlarında olmak ve duygularını paylaşmak kısacası birbirimize yoldaş olmak istiyoruz. İşte bu nedenle 2017 yılında yüreğimizdeki tüm sevgiyle bu yola koyulduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı